Evde İspanyolca Öğrenmek

Cagridilokulu

İspanyolca dilini öğrenmek için illa özel bir çaba sarf etmenize gerek yoktur. Aslında düzenli bir çalışma sonucunda da evde İspanyolca öğrenmek mümkündür. Burada tek önemli nokta sizin sorumluluk anlayışınızdır. Çünkü kendinize hazırladığınız programa düzenli bir şekilde uymazsanız, iyi bir sonuç alamazsınız ya da daha geç sonuç alırsınız. Buna rağmen her zaman evde çalışmak, dışarıda çalışmaktan daha iyidir. Bunun en büyük nedeni evde daha rahat olmanızdır. Beyninizde sizi düşündürecek ve strese sokacak daha az şey vardır ve bu yüzden öğrendikleriniz aklınızda daha fazla kalıcılaşır. Kendinize göre hazırladığınız programda sizin rahatınızı destekler. Peki bu programın içeriğinde neler vardır?

İlginizi çekebilir: İspanyolca Doğum Günü Mesajlar

Evde İspanyolca öğrenmek istiyorsanız en başta bu derse vakit ayırmanız gerekiyor. Her gün nerdeyse 1.5-2 saat çalışmanız gerekmektedir. Dil bilgisini tekrar etmeniz, kelimeleri ezberlemeniz gerekir. Bu hazırlayacağınız programda size aynı şeyleri sunuyor. Mesela 2 saatlik bir çalışma programının 30 dakikası video izleme, 30 dakikası izlediğin videoyu not etme, 40 dakikası kelime ve telaffuz çalışma, kalan son 20 dakikada yaptıklarını kontrol etme ile geçebilir. Bu programı hazırlamak size kalmış. Aynı şekilde programınızı dil öğrenme uygulamalarından destek alarak ta hazırlayabilirsiniz. O uygulamalar küçükten, büyüğe herkesin ilgisini çekmektedir. Bu nedenle ders çalışırken size iyi bir motivasyon ve eğlence kaynağı olacaklardır.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Altyazılı Filmler

Kendi Kendine İspanyolca

Evde İspanyolca Öğrenmek bir yandan da kendi kendine yeni bir dil öğrenmek demektir. Çünkü okul/ dershane/ çalışma alanı gibi yerlerde bulunmadığınız için sadece kendi iradenizle yapılan bir öğrenme türüdür. Burada bütün yük sizin omuzlarınızdadır, tıpkı bir öğretmen gibi kendinizi eğitmeniz demektir. Ama bu kadar yük sonucu korkmanıza gerek yok, bir dili evde kendi kendinize öğrenmeniz sizin için daha olumludur. Çünkü en rahat olduğunuz yer evinizdir ve evinizde beyniniz daha boş, düşüncelerden sıyrılmış olur. Bu nedenle çalıştığınız şeyler sizler için daha kalıcı olur.

En başlarda bir düzen tutturabilmek adına İspanyolca çalışma programları indirmeyi deneyebilirsiniz. Zamanla o uygulamalardan alışarak, kendiniz çalışmak isteyeceksiniz. Bu çalışma şeklindeki en önemli unsurlardan biride bir hedef koymaktır. Her şeyden önce kendinize bir neden ve bir hedef seçin. Kendinizi’ ben bu dili neden öğrenmek istiyorum?, Öğrendiğimde ……… şeyler olacak’ gibi sorular sorup cevaplar verip motive edin. Her zaman sonucun mükemmel olacağına inanın. Çünkü inanmak, başarmanın kurallarından biridir. İnanmadığınız bir işi başaramazsınız.

Evde İspanyolca Öğrenmek Kolay Mı ?

Kendi kendinize bir şeyleri öğrenmek istediğiniz zaman aslında her şey daha kolay ilerler. Çünkü insan beyni zorunluluk olmayan şeyleri daha kolay ve daha istekli yapar. Bu nedenle evde İspanyolca öğrenmek gayet kolaydır. Aynı okullarda olduğu gibi kendi programınızı hazırlarsınız, her işi yaparken daha serbest olursunuz. Bunlar avantajlardan sadece bir kaçı, daha sayılabilecek çok şey var. Ama avantajı olduğu kadar dezavantajı da vardır. Mesela siz sorumluluk almaktan hoşlanmaya ve sorumsuz bir insansanız büyük ihtimalle çalışmak istemeyecek, belki de üşeneceksiniz. Böyle durumlarda evde çalışmanın hiçbir yararını göremezsiniz. Çünkü evde çalışmaktaki asıl amaç rahat ve kendi düzeninde çalışmaktır. Ders sürelerini kendiniz belirlersiniz, çalışma programını kendiniz belirlersiniz ve ilerleme kaydetmek için çok daha fazla imkanınız olur. Bütün bu imkanları kötü değerlendirmek, büyük bir şansı elinizin tersiyle itmek demektir. Siz bunu yapmamaya özen gösterin.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Altyazılı Filmler

Call Now Button