İspanyolca Öğrenme Programı

Cagridilokulu

Kendi kendinize İspanyolca dilini öğrendiğiniz zaman size en çok destek sağlayacak şeylerden biride dil programları/ uygulamalarıdır. Bu süreçte telefonunuza indirdiğiniz herhangi bir İspanyolca öğrenme programı size hem telaffuz, hem de kelime anlamı öğretecektir. Dil uygulamaları arasında popüler olan uygulamalar genellikle size okulların verdiği eğitimi verirler. Sadece içinizden okuyup işaretlemeye değil, sesli okuyup, doğru telaffuz etmeye, ezber yapmaya, hatta kelimeyi yerlisinden duymanıza bile olanak sağlarlar. Bu kadar çok fazla imkan varken sizin tek yapmanız gereken o uygulamaları indirmektir.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Konuşan Ülkeler

Kolay İspanyolca Öğrenme Programı

Bu öğretim uygulamalarının özellikleri saymakla bitmez ama bu uygulamaların çoğu 2 taraflı uygulamalardır yani hem ücretli hem, ücretsiz bölümleri vardır. Böyle okuduğunuz zaman belki gözünüze yetersiz gözükebilir ama ücretsiz kullanımda sundukları imkanlar bile o dili öğrenmeniz için fazlasıyla yeterlidir. Peki bu İspanyolca Öğrenme programı nedir? ;

1.    Duolingo

Bu İspanyolca öğrenme programı eğer gerçekten dil öğrenmek istiyorsanız hem ücretli, hem ücretsiz haliyle size çok fazla imkan sunar. Ücretli kısmı genel olarak yaptığınız şeylerin doğruluğunu ölçmek için vardır. Özelliklerine bakacak olursak, A1,A2 ve daha fazla seviyeyi oyun levelları gibi size sunar. Ücretsiz kısmı her derse girdiğinizde beş tane yanlış yapma hakkı verir ve eğer beşten fazla yanlış yaparsanız o dersi tamamlayamazsınız, ama canlarınızın dolmasını beklerken bedava can kazanıp derse tekrardan girebilirsiniz. Ders içerisinde öğrenilen konuyu sesli okuma, öğrenilen dile ve kendi diline çevirme gibi bir çok şey yapılır. 10 ders bitirdiğinizde günlük konuşmaları okuyup tamamlayabileceğiniz bir bölme açılır. Oradan günlük konuşmaları inceleyebilirsiniz. Hesabınız ücretli taraf ise biraz daha fazla imkanınız olur. Mesela sesli okuma dersinde yanlış telaffuz ettiğiniz şeyler, doğrusunu söyleyene kadar karşınıza çıkar, ayrıca yanlışlarınız sayılı değildir. İnternetsiz kullanımınıza açıktır. Yanlış yaptığınızda bu yanlışlarınız birikir ve zamanla onlara göz atıp düzeltmeniz istenebilir. Ücretli kısmının da bu ve bunun gibi bir çok özelliği vardır. Her iki kısımda da konu ne olursa olsun yaptığınız yanlış siz doğrusunu öğrenene kadar karşınıza çıkar. Yani öğrenmeniz için bütün olanaklar sağlanır. Aynı özellikleri taşıyan bir diğer uygulamanın adı da Busuu.

2.    Busuu

Bu uygulamada da süreç ders ders ilerliyor, aynı duolingodaki gibi telaffuz ve yazıp okuma üzerine eğitimler veriliyor. İstediğiniz zaman seviye sınavına girebiliyorsunuz. Bu sınav sonrası, gireceğiniz dersler seviyenize göre belirleniyor. Mesela A1 seviyesini geçtiyseniz, o seviyeden hiçbir derse girme zorunluluğunuz olmuyor. Bilmediğiniz yada öğrenmek istediğiniz şeyleri ana sayfadan insanlarla paylaşabiliyor, insanlara yardımcı olabiliyorsunuz. Bu uygulamamanın tek olumsuz tarafı ücretli kısmını kullanmıyorsanız aynı anda sadece 1 dil öğrenebiliyorsunuz. Ücretli kısmının özeliklerinden bahsetmek gerekirse, istediğiniz her dili öğrenme imkanı sunuyor ve öğrenirken internete ihtiyaç duymuyorsunuz. Ücretsiz bölümde herkeste aynı olan çalışma planını kendinize göre kişiselleştirebiliyorsunuz . Ayrıca ek olarak kelime bilgisi ve dil bilgisi dersleri görebiliyorsunuz. Bu uygulamada dil bilgisi öğrenmek için ücretli kullanmanız gerekiyor ama duolingo uygulamasında dersleri ücretsiz kullanımdayken bile açabilirsiniz.

İspanyolca Öğrenme Programı İndir

İspanyolca öğrenme programı indirmek istediğiniz her an, internet olan her yerde indirebilirsiniz uygulamaların hepsinin inişi ücretsizdir. App store, Google store gibi uygulamalardan telefonunuza, Google a yazarak ta bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Google sizi Microsoft store gibi herhangi bir uygulamaya yönlendirecektir. Oradan istediğiniz şekilde indirebilirsiniz ve yeni dil öğrenme uygulamaları keşfedebilirsiniz.

Call Now Button