İspanyolca Öğrenmek Zor Mu ?

Cagridilokulu

Yeni bir dil öğrenmek istediğimizde aklımıza gelen ilk soru ‘acaba öğrenmem zor olur mu?’ sorusu olur. Bunun nedeni ise bazen hevessizlik, bazen de kendine güvenle alakalıdır. Ne olursa olsun korkmanıza gerek yok. Öğrendiğiniz dil hangi dil olursa olsun, öğrenmeye başladıkça size kolay gelecektir. Çünkü zamanla olayları kavrayacaksınız ve aslında basit bir düzene bağlı olduğunu fark edeceksiniz. Bu nedenle ‘İspanyolca öğrenmek zor mu’ diye düşünüp zaman kaybetmeyin. Hemen çalışmaya başlayın. Mesela ilk önce gidip İspanyol alfabesini öğrenin, harflerin okunuşlarını ezberleyin, telaffuzlarına çalışın. Sonrasında sayılara bir göz atın, aynı düzeni sayılar üzerinde de tutturun. En başta 1-10 arası saymayı deneyin, emin olun zamanla devamı gelecektir.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Güzel Kelimeler

İspanyolca Zor Mu

Bu soruyu sorduğunuzda asıl merak ettiğiniz şey İspanyolca öğrenmek zor mu sorudur. Yeni bir işe başlarken, yeni şeyler yaparken hepimizin şüpheleri vardır. Ama bezen bu şüpheler bizi boş yere korkutabilir , bu nedenle kendinizi şüphelerle boğmamanız gerekir. Sonuçta ilk doğduğumuzda hiçbirimiz konuşmayı bilmiyorduk. Zamanla çevremizdeki insanlara ayak uydurarak onların konuştuğu dili öğrendik. Aynı şekilde sizlerde zamanla çalışa çalışa istediğiniz dili öğreneceksiniz. Bu konuda hiçbir korkunuz olmasın. Evet bazen gözünüze zor gelebilir ama başarmanın ilk adımı her zaman bir başlangıç yapmaktır. Sizde öğrenmeye başladığınızda devamının ne kadar kolay geliştiğini fark edeceksiniz. Bu durum sadece İspanyolca için değil tüm diller için geçerlidir.

İspanyolca Öğrenmenin Kolay Yolu

İspanyolca Öğrenmek zor mu sorusunun ardından, araştırabileceğiniz ilk konu İspanyolca öğrenmenin kolay yollarıdır. Bu konuda pratik bir şekilde düşünüldüğünde bir çok yol vardır. Ama her şeyden önce bir dili öğrenmenin en kolay yolu o dilin konuşulduğu yere gidip bir süre yaşamaktır. Bu yöntem sayesinde çok kısa sürede mecburiyetten öğrenmiş olursunuz. Kendiniz yapabileceğiniz kısa yollara örnekler ise şunlardır; İspanyolca kelimeleri ezberlemek istediğiniz bir dönemde, evdeki eşyaların üzerine İspanyolca isimlerini bir kağıda yazarak yapıştırmanız gün içerisinde tekrar etmenizi ve unutmamanızı sağlayacaktır. İzlediğiniz dizilerde, filmlerde alt yazı olarak İspanyolca kullanmanız bazı kelimelere alışmanızı ve duyduğunuzda tanımanızı sağlayacaktır. Bu yöntem sayesinde çok fazla kelime ezberleyebilirsiniz. Aynı şekilde İspanyolca dizi ve film izlemeniz sizi konuşma tarzı olarak ilerletecektir. Sonrasında sizi hem konuşturacak, hem yazdıracak bir kaç eğitim uygulamasına katılabilir/indirebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde bir süre sonra düzen oturttuğunuzda artık yanlışlarınızın azaldığını fark edeceksiniz ve bir süre sonra artık çok daha az zorlanmaya başlayacaksınız. 

İspanyolca Yds Zor Mu

İspanyolca yds ülkemizde ösym tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavıdır. Bu sınava girmek söz konusu olduğunda kendi kendinize acaba İspanyolca öğrenmek zor mu diye sorabilirsiniz. Ama çalışmaya başladıktan sonra zor olmadığını fark edeceksiniz. Devletin bu sınav için sunduğu bazı kurs hizmetleri vardır fakat bu hizmetlerden yararlanmak için B1 seviyesine ulaşmanız gerekmektedir. Bu nedenle bu sınavı dil öğreniminiz ilerlediğinde düşünmelisiniz. Bütün bunların dışında bu sınavın özel olarak bir zorluğu yoktur. Diğer seviye tespit sınavlarıyla aynı zorluktadır. Bu nedenle bu konuda çok fazla stres yapmanıza gerek yok.  Her zaman önemli olan sıkı ve düzenli bir çalışmadır.

İlginizi çekebilir: İspanyolca Alfabe Öğrenme

Call Now Button